Bozok Üniversitesi Acil Servisi ...


Açıklama: Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ve Bozok Üniversitesi Rektörü Tamer Uçar, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Acil Servis Kliniği inşaatında bir dizi incelemelerde bulundu.
Kategori: YOZGAT HABER
Eklenme Tarihi: 18 Ağustos 2013
Geçerli Tarih: 09 Temmuz 2020, 22:37
Site: YOZGAT HABER ve TEKNOLOJi TAKiP
URL: http://www.yozgatinsesi.com/haber/2604-yozgat-haber-bozok-universitesi-acil-servisi-.html


Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer ve Bozok Üniversitesi Rektörü Tamer Uçar, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Acil Servis Kliniği inşaatında bir dizi incelemelerde bulundu.

Yapımı hızla devam eden Acil Servis Kliniği’nde bir dizi incelemelerde bulunan Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, il dışı hasta sevkiyatının önlenmesi adına bu tür yatırımların gerçekleşmesi gerekliliğine vurgu yaparak "Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi gelişim yönünden oldukça iyi durumda. Önümüzdeki günlerde hasta vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak olan acil servis kliniğini yerinde inceleyerek detaylı bilgiler aldık. Bizim arzumuz Yozgat’taki hasta vatandaşlarımızın il dışı sevkiyatını en aza indirmek. Bu konuya ilişkin mevcut çalışmalarımız devam etmekte. Bu ay içerisinde Yozgatlıların hasretle beklediği 200 yatak kapasiteli Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin yeni hizmet binası ile Tıp Fakültesi Morfoloji Binasının ihalesi çıkmış olacak. İnşallah bu yatırımlar gerçekleştiği andan itibaren vatandaşlarımızın hiç biri sağlık hizmeti için il dışına gitmeyecek. Zaten hastalarımıza gelişen teknolojiyi ve teknik altyapıyı Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi layıkıyla sunuyor. Yeni hizmete girecek olan Acil Servis Kliniği bu amaç dâhilinde Yozgatlı vatandaşlarımıza hizmet verecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Tamer Uçar ise, Milletvekili Av. Yusuf Başer, Vali Abdulkadir Yazıcı ve Belediye Başkanı Yusuf Başer’e verdikleri desteklerden ve yaptıkları katkılarından dolayı teşekkür ederek "Yozgat ve Yozgatlı hizmetin en iyisine layıktır" dedi.