YOZGAT HABERLERİ SAĞLIK GÜVENLiK iNTERNET TEKNOLOJi Foto Galeri Video Galeri
Yaşam Laboratuar Eleman ilanıYozgatlı Esnaf ve işadamları Derneği

Hyundai Elentra Türkiyeye geldi

Hyundai Elentra Türkiyeye geldi
09 Haziran 2011, 11:30
ARABALAR
0 Yorum
Bu haber 3508 defa okunmuştur.
Facebook   
maydonuz
Hyundai Elantra'nın lansmanı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Hyundai Yurtiçi Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Genel Müdürü Ümit Karaarslan, otomotiv sektöründe Türkiye'nin ithalatçı konuma düşme riskine karşı “Seçimden sonra otomobil sektörüne yönelik ek vergi beklemiyorum. Bakanlığın daha aklıselimle daha geliştirici politikalar yapacağına inanıyorum. Hem otomobil talebini düşürmemek hem de devletin vergi kaybını artırmamak açısından daha yeni, modern düzenlemeler getirileceğini tahmin ediyorum ve bekliyorum” dedi.

Otomobil satışlarında en belirleyici etkenin kredi faizleri olduğunu dile getiren Karaarslan, kredi faizlerinde “kabul edilmeyecek” oranda yükselme olması durumunda otomobil satışlarında gerilemenin kaçınılmaz olacağını ifade etti.

Karaarslan, “Ama şöyle de düşünmek gerekir; 'Acaba otomobil talebini kesmenin doğru yolu, işte tipik birtakım artışlar yapmak mı, yoksa Türkiye'de otomobil politikalarını daha belirleyici tedbirler çıkararak, düzenlemeler yaparak, bir master plan yaparak mı' yapmaktır? Ben hep ikincisinin daha verimli olacağına, hem devletin vergi kaybı olmadan Türkiye'de daha adil bir vergi sisteminin ticari ile binek arasında gelmesiyle birlikte hem otomobil talebinin hem de otomobil üretiminin artacağına hem de daha düzgün bir stabil yapı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

“HYUNDAI YİNE İLK 5'TE MUHAKKAK OLACAKTIR”

Bu yılın başındaki yıllık olağan değerlendirme toplantısında otomotiv pazarında satışlar için 2011 yılı için bir artış beklemediğini söylediğini
anımsatan Karaarslan, ancak 2011 yılının ilk 3-4 ayındaki yüksek talebin, filolarda geçen yıldan bekleyen talep ile düşük faiz oranlarından kaynaklandığını anlattı.

Karaarslan, hükümetin cari açığın artmasına yönelik alacağı tedbirlerin sektöre de muhakkak etkisinin olacağını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Otomobilde vergilerini ne indirmek ne de yükseltmek çok fazla sonuç vermez. Bir süre pazar daralır gibi görülebilir, ama unutulmasın ki o daralmalardan sonra, çünkü otomobil lokomotif bir sektör ve siparişlerle satışlarla üretimlerle bundan 6 ay sonrasını ilgilendiren bir sektör. Öyle oldu mu firmalar farklı farklı uygulamalar yapıyor. Zararlar olabiliyor. Zannetmiyorum hükümetin o tip farklı uygulamalar içinde olacağını... Seçimden sonra otomobil sektörüne yönelik ek vergi beklemiyorum."

Kararaslan, Türkiye otomotiv pazarının geçen yılki seviyelerde gelişeceğine yönelik tahmini ile Hyundai olarak yılın başında koydukları pazar payı hedeflerini koruduklarını söyledi.

Hyundai açısından ilk 5 aylık performansın bekledikleri gibi olmadığına işaret eden Karaarslan, yapılan siparişlerin bu yılın ilk iki ayında pazarın daralacağı yönünde yapıldığını, o yüzden iki ayda kayıplarının fazla olduğunu, ancak bundan sonra yeni modelleri ile birlikte hedeflerine ulaşacaklarını anlattı.

Karaarslan, “Hyundai olarak yıl sonunda en fazla satış yapan ilk 3 marka arasına giremeyebiliriz. Ancak Hyundai yine ilk 5'te muhakkak olacaktır” dedi.

Ümit Karaarslan, bu ay itibariyle satışa sundukları Elantra modelinden yıl sonuna kadar 6 bin ile 7 bin 500 adet arasında satma hedeflerinin bulunduğunu bildirdi.

132 BEYGİR GÜCÜNDE

Basın toplantısında verilen bilgiye göre Elantra, 1,6 litrelik 132 HP gücündeki benzinli motor seçeneğine sahip bulunuyor. 6 kademeli düz veya yine 6 kademeli otomatik vites seçeneğine sahip Yeni Elantra, tüketicilere Mode ve Prime olmak üzere yine iki farklı donanım tercihi sunuyor.

Donanım ve şanzıman kombinasyonları ile toplam 3 farklı alternatif sunan Yeni Elantra'nın fiyatları 41 bin 800 lira ile 49 bin 800 lira arasında değişiyor.

kaynak:hürriyet

YOZGATIN SESi

Bu haber 3508 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

ARABALAR  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Hem karada hem suda giden araba!!! Watercar

Hem karada hem suda giden araba!!!   Watercar 1999 yılında ABD'deki Water Car firması tarafından geliştirilmeye başlanan hem kara hem de suda giden aracın en...

Hidrojen yakıt pili çalışan otomobil

Hidrojen yakıt pili çalışan otomobil Hitit Üniversitesi öğrencisi 7 mühendis adayı, hidrojen yakıt pili sistemiyle çalışan otomobil yaptı.

2012 yılının en pahalı otomobilleri! (Resimli)

2012 yılının en pahalı otomobilleri! (Resimli) Para mutluluğu satın alamaz, ancak bu otomobilleri kullanmak her insanı mutlu eder.

Türkiye de bir ilk! Hidrojenli Taksi.

Türkiye de bir ilk! Hidrojenli Taksi. Türkiye nin hidrojenle çalışan ilk ticari aracı Kayseri de geliştirildi. Aracın test sürüşünü Enerji Bakanı Taner ...

Araba Değil Cep Telefonu

Araba Değil Cep Telefonu Toyotanın bu yeni konsepti aslında bir otomobil ama ona tekerlekli cep demek daha doğru olabilir.

Az yakan dizel Porsche Türkiyede

Az yakan dizel Porsche Türkiyede Porsche firmasının yakıttan ve vergiden tasarruf etmek isteyen zengin kesim için ürettiği Panamera dizel modeli müş...

Chevrolet Aveo da satışa çıktı

Chevrolet Aveo da satışa çıktı Sedan pazarı olan Türkiye'de Chevrolet Aveo da yenilenen tasarımıyla satışa sunuldu.

Türkiye nin ilk sürücüsüz aracı

Türkiye nin ilk sürücüsüz aracı Okan Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesindeki UTAS (Ulaştırma Teknolojileri ve Akıllı Otomotiv Sis...

İkinci el lüks araçları sıfır diye sattılar

İkinci el lüks araçları  sıfır diye sattılar Almanya, Hollanda ve Belçika dan toplanan lüks araçların sıfır km gibi Türkiye ye sokulduğu ortaya çıktı. 200 mil...
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.