YOZGAT HABERLERİ SAĞLIK GÜVENLiK iNTERNET TEKNOLOJi Foto Galeri Video Galeri
Yaşam Laboratuar Eleman ilanıYozgatlı Esnaf ve işadamları Derneği

Güneş enerjisiyle çalışan otolar

Güneş enerjisiyle çalışan otolar
26 Nisan 2011, 13:01
ARABALAR
0 Yorum
Bu haber 3410 defa okunmuştur.
Facebook   
YOZGATLI
Mevcut enerji üretim  kaynaklarının gelecekteki tüketim ihtiyacına karşılık vermeyecek olması tüm dünyayı alternatifler geliştirmeye zorluyor.ihlassondakika.com'>. Özellikle otomobil sektörü beklenen petrol krizinin etkilerinden kurtulmak için elektrikli araç tasarımlarına  her zamankinden daha fazla  yatırım yapmaya başladı.

Ancak elektrikli araçlarda bir noktadan sonra tüketim toplumuna hizmet edemeyecek. Çünkü araç sayısı artıkça mevcut elektrik üretiminde de sıkıntılar yaşanmaya başlayacak.

Tüm bu alternatifler arasında en uygun olanı solar. Güneş enerjisinin kullanımı konusunda yaşanan gelişmelere bir yenisi daha geçtiğimiz gün eklendi.

Güneş Enerjili Otomobiller İçin Umut Verici Adım

Shell'in düzenlediği EcoMarathon 2011'de solar otomobiller konusunda büyük bir başarı yaşandı. Purdue Üniversitesi'ne ait olan yarış takımı Street Legal adlı araçlarıyla tek şarjla 2.200 MPG (galon başına mil) yol kat edebildi.

Günümüzdeki elektrikli araçların ortalama 8.500 MPG yolculuk sağladığı düşünülürse solar teknolojisinin umut verdiği gözlemlenebiliyor. İngiliz standartlarına göre olan Galon ortalama olarak 4 litre benzine denk geliyor.

ihlassondakika
YOZGATIN SESi

Bu haber 3410 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

ARABALAR  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Hem karada hem suda giden araba!!! Watercar

Hem karada hem suda giden araba!!!   Watercar 1999 yılında ABD'deki Water Car firması tarafından geliştirilmeye başlanan hem kara hem de suda giden aracın en...

Hidrojen yakıt pili çalışan otomobil

Hidrojen yakıt pili çalışan otomobil Hitit Üniversitesi öğrencisi 7 mühendis adayı, hidrojen yakıt pili sistemiyle çalışan otomobil yaptı.

2012 yılının en pahalı otomobilleri! (Resimli)

2012 yılının en pahalı otomobilleri! (Resimli) Para mutluluğu satın alamaz, ancak bu otomobilleri kullanmak her insanı mutlu eder.

Türkiye de bir ilk! Hidrojenli Taksi.

Türkiye de bir ilk! Hidrojenli Taksi. Türkiye nin hidrojenle çalışan ilk ticari aracı Kayseri de geliştirildi. Aracın test sürüşünü Enerji Bakanı Taner ...

Araba Değil Cep Telefonu

Araba Değil Cep Telefonu Toyotanın bu yeni konsepti aslında bir otomobil ama ona tekerlekli cep demek daha doğru olabilir.

Az yakan dizel Porsche Türkiyede

Az yakan dizel Porsche Türkiyede Porsche firmasının yakıttan ve vergiden tasarruf etmek isteyen zengin kesim için ürettiği Panamera dizel modeli müş...

Chevrolet Aveo da satışa çıktı

Chevrolet Aveo da satışa çıktı Sedan pazarı olan Türkiye'de Chevrolet Aveo da yenilenen tasarımıyla satışa sunuldu.

Türkiye nin ilk sürücüsüz aracı

Türkiye nin ilk sürücüsüz aracı Okan Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesindeki UTAS (Ulaştırma Teknolojileri ve Akıllı Otomotiv Sis...

İkinci el lüks araçları sıfır diye sattılar

İkinci el lüks araçları  sıfır diye sattılar Almanya, Hollanda ve Belçika dan toplanan lüks araçların sıfır km gibi Türkiye ye sokulduğu ortaya çıktı. 200 mil...
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.