YOZGAT HABERLERİ SAĞLIK GÜVENLiK iNTERNET TEKNOLOJi Foto Galeri Video Galeri
Mısır daki Kafir Sisi ye BedduaYaşam Laboratuar Eleman ilanıYozgatlı Esnaf ve işadamları Derneği

Sarıkaya MYO İnşaatına Teskomb Gelen Başkanı Akgül den Destek Geliyor

Sarıkaya MYO İnşaatına Teskomb Gelen Başkanı Akgül den Destek Geliyor
27 Haziran 2012, 10:42
Sarıkaya
0 Yorum
Bu haber 5562 defa okunmuştur.
Facebook   
YOZGATLI
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı ve AK Parti Eski Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül , memleketi Yozgat’ın Sarıkaya ilçesini ziyaret etti.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir, AK Parti Sarıkaya İlçe Başkanı Osman Turan Karataş tarafından ilçe girişinde yüzlerce araç konvoyu ve davul zurna eşliğinde karşılanan TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, Hacı Hasan Bor Parkında Sarıkaya Meslek Yüksekokulu ile ilgili düzenlenen toplantıya katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Osman Turan Karataş, milletvekilliği döneminde TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün destekleriyle temeli atılan Sarıkaya Meslek Yüksekokulu inşaatının durduğunu belirterek, “İlçemize yaptığı hizmetlerden dolayı özellikle yüksek okul temelinin atılmasından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Yüksekokul bizim için çok önemli, Sarıkaya’nın sosyal, kültürel ve ekonomik yönden büyümesi için yüksekokulun biran önce tamamlanması gerekiyor. Yüksekokulumuzun tamamlanması TESKOMB Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül’ün desteğine bağlı” dedi.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ali Osman Erbir’de Sarıkaya Uygulamalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nun temelinin atılması ve bu aşamaya gelmesinde tamamen TESKOMB Genel Başkanı Akgül’ün katkısıyla olduğunu belirterek, “Yüksekokul deyince karşılığında Abdulkadir Akgül akla geliyor. Biz Sarıkaya halkı olarak bu okulu Eski Vekilimiz ve Teskomb Genel Başkanımız tarafından bitirilmesi Sarıkaya’nın hizmetine açılmasını canı gönülden arzu ediyor talep ediyoruz. Belediye Başkanı olarak bu eserin isminin Abdulkadir Akgül Yüksekokulu olarak verilmesini istiyoruz” diye konuştu. .

TEKSOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, Yozgat’tan ayrılalı bir yıl olduğunu ve ikinci defa Yozgat’a geldiğini belirterek, “Bunun sebebi Yozgat bana her zaman bağrını açmıştır, her zaman sahip çıkmıştır. Sarıkaya her zaman sahip çıkmıştır. Bunun karşılığında Yozgat’a gemlemezlik yapamam.Yozgat’ta her hangi bir küskünlüğüm kırgınlığım olamaz, Yozgat elinden gelenin çok daha fazlasını bizim için partimiz için yaptı. Özellikle ben dört yıllık milletvekilliğimden sonra tekrar eski hizmetlerimi yapabilme noktasına gelebilmek için ara verdiğim dört yılı telafi etmem gerekirdi bunun içinde TESKOMB genel başkanlığını hak edebilmem için tüm Türkiye’yi gezmek durumunda kaldım.Tüm illerdeki kooperatiflerin çoğunun seçimlerine katıldım, bölge seçimlerine katıldım. Nihayet geçen ay içerisinde tüm üyelerimizin oyunu alarak TESKOMB genel başkanlığına seçildim” dedi.

Bu iktidar döneminin bütün nimetlerin Türkiye’nin her tarafında olduğunu ancak hizmetlerin gelmesi sadece milletvekillerinin çabası ile olmadığını dile getiren Akgül, “ Sorgun ilçemiz her geçen gün büyüyor, Sarıkaya ilçemiz ise 1959’daki kasabaya doğru gidiyor. Bu ne hükümetin zafiyetinden nede buradaki siyasilerin zafiyetinden bu bizlerden kaynaklanıyor. Bazı projelere destek ve önem vermiyoruz. Bir tane işadamı gelip de yüksekokula bağış yapmadı. Yokmu içimizde bir zengin. Biz bu yüzden kötüye gidiyoruz yoksa devlet bütün imkanlarını seferber etmiş durumda. Bugün Yozgat için bulunmaz bir nimet Başbakan yardımcımız var. Kendisi çok gayretli ve çalışıyor” diye konuştu.

Sarıkaya Meslek Yüksekokulunu elbette bitireceğiz diyen Akgül şöyle konuştu;”Bazı ilçelerimizde meslek yüksekokulları açılıyor ancak Sarıkaya Meslek Yüksekokulu değil, burası etrafımızdaki 23 il’de olmayan başlı başına bir kompleks.Yanında beş yıldızlı otellerin yarışa gireceği bir yer, fizik tedavi ve rehabilitasyon yüksekokulu. Okulu bu senenin sonuna bitiririz. Okul biter ancak okul bitmekle olmaz. Okulla iş bitmiyor bir kere zihniyetimizi değiştirmemiz lazım.Bunun yanında uygulamalı hastane olması lazım o yatırım 11 Milyon lira bunun parası Bozok Üniversitesi’nde. Onu da alırız elbirliği yaparsak bu konuda tüm kesimlere ihtiyaç var. Sarıkaya’nın geleceği bu okulda. Bunu yaptığımız zaman diğer yatırımlarda kendiliğinden gelir. Okulun temelini birlikte attık bitirme konusunda ise hiçbir engel yok. Hastane için elbirliği lazım rektörlüğün kapısını çalacağız bu konuda desteğe ihtiyaç var.” YOZGATIN SESi

Bu haber 5562 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

Sarıkaya  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sarıkayada Antik Tiyatro Kazı Çalışmaları Başladı

Sarıkayada Antik Tiyatro Kazı Çalışmaları Başladı Sarıkaya ilçesinde Roma dönemine ait antik tiyatro olduğu tahmin edilen alanda ön kazı çalışması başladı.

Yozgat Sarıkaya da Muhtarlık Tartışmaları Ölümle Sonuçlandı.

Yozgat Sarıkaya da Muhtarlık Tartışmaları Ölümle Sonuçlandı. Yozgatın Sarıkaya ilçesine bağlı Mesçitli köyü muhtarı, evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü.

Sarıkaya Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisini Açtı

Sarıkaya Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisini Açtı Yozgatın Sarıkaya İlçe Halk Eğitimi Merkezi tarafından 2011-2012 eğitim öğretim yılı, yıl sonu sergisi açıldı.

Sarıkayada KOSGEB Desteği İle İş Yeri Açıldı

Sarıkayada KOSGEB Desteği İle İş Yeri Açıldı Yozgatın Sarıkaya ilçesinde Küçük ve Orta Sanayiciyi Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) desteğiyle kurulan i...

Esnaf Kredi Faizleri Arttı

Esnaf Kredi Faizleri Arttı Yozgatın Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Celal Güler, esnaf kredi faizlerinin yükse...

Yozgat'ta Çiftçiye Mazot Ve Gübre Desteği Ödemeleri Başladı

Yozgat'ta Çiftçiye Mazot Ve Gübre Desteği Ödemeleri Başladı Yozgatta çiftçiye mazot, kimyevi gübre ve toprak analiz destekleme prim ödemeleri başladı.

Yozgattaki Kazada 2 Kişi Öldü!

Yozgattaki Kazada 2 Kişi Öldü! Yozgat'ta meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti.

SARIKAYA'DA GSS KUYRUĞU

SARIKAYA'DA GSS KUYRUĞU Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde Genel Sağlık Sigortası (GSS) için gelir testi yaptırmak isteyen vatandaşlar Sosyal...

Sarıkaya ilçesi Halk Eğitim Merkezi bağlama Kursu açtı...

Sarıkaya ilçesi Halk Eğitim Merkezi  bağlama Kursu açtı... Yozgatın Sarıkaya ilçesi Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan bağlama kursu yoğun ilgi görüyor.
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.