YOZGAT HABERLERİ SAĞLIK GÜVENLiK iNTERNET TEKNOLOJi Foto Galeri Video Galeri
Yaşam Laboratuar Eleman ilanıYozgatlı Esnaf ve işadamları Derneği

Çocukları dijital tehlikelerden koruyun!

Çocukları dijital tehlikelerden koruyun!
07 Nisan 2012, 03:00
iNTERNET DÜNYASI
0 Yorum
Bu haber 5830 defa okunmuştur.
Facebook   
YOZGATLI
Bu risklerle başa çıkabilmek için ESET, Smart Security ürünün 5’inci sürümünde “Ebeveyn Kontrolü“ özelliğini ekledi. Aileler, bu özellikle çocukların ve gençlerin uygunsuz veya zararlı içeriğe erişimini kontrol altına alabiliyor.

ESET Smart Security’nin Ebeveyn Kontrolü özelliği, ABD’nin en büyük ve tanınmış gönüllü ebeveyn topluluğu olan “ptpamedia“ tarafından yapılan ve 40 bin ebeveynin katılımının gerçekleştiği bağımsız bir test sonucunda “ebeveynler tarafından test edildi, onaylandı“ anlamına gelen “Parent Tested Parent Approved” ödülüne layık görüldü. ESET Smart Security 5 Ebeveyn Kontrolü, kapsamlı ve gelişmiş özelliklere sahip olmakla birlikte çok hızlı kullanılacak şekilde geliştirildi. Sadece birkaç tık ile hangi kullanıcının nasıl filitreleneceği belirlenebiliyor.

27 kategori var
Ebeveyn Kontrolü üzerinde web siteleri; suç faaliyetleri, tehlikeli sporlar, kumar, oyunlar gibi 27 farklı kategoriye ayrılıyor. Ebeveynler, bilgisayarı kullanan kişinin hangi türden sitelere girebileceğini veya hangi türden sitelerin yasaklanacağını belirli roller üzerinden belirleyebiliyor. ESET, rolleri çocuk, genç ve ebeveyn olarak üç gruba ayırıyor.

Ebeveyn kontrolünün gelişmiş özellikleri

Kullanıcı Rolleri: Ebeveyn kontrolü, bilgisayarı kullanan her kullanıcı hesabı için bir rol belirlenmesine izin veriyor. Kullanıcı rolleri, bilgisayarı kullanan kişinin yaş ve profiline göre belirli web sitelerini engellemek için kullanılabilir. Bu şekilde web sitelerini engellemek için kullanıcı bazlı esnek bir yapı kurulabilir. Ebeveyn kontrolü üzerinde çocuk, genç ve ebeveyn başlıklı üç ön tanımlı kullanıcı rolü bulunuyor. Ancak isteğe göre farklı roller de eklenebiliyor.

Web Sayfalarını Bloklama: Ebeveyn kontrolü, uygunsuz içerikli web sitelerine erişimi engelleyebiliyor. Bu özellik, kullanıcı ihtiyaçlarına göre tamamen özelleştirilebiliyor ve ebeveynlere web sitelerini sadece belirli roller için engelleme imkanı tanıyor.

Kategori Bazında Erişim Engelleme: Ebeveyn kontrolünde web siteleri; suç faaliyetleri, tehlikeli sporlar, kumar, oyunlar gibi 27 farklı kategoriye ayrılıyor. Örneğin, izin verilen kategori listesindeki “Oyun“ kutucuğu deaktif edildiğinde tüm oyun sitelerine giriş yasaklanıyor.

Aktivite Loglama: Bilgisayar üzerinde engelliler listesinde olan bir web sitesine girildiği zaman bu girişimler kayıt altına alınıyor. Söz konusu kayıtlar, “Günlüğü Göster“ butonu sayesinde görülebiliyor.

Hızlı Seçim: Ebeveynler kullanıcı rollerini önceden tanımlanmış ayarlardan (çocuk, genç veya ebeveyn) seçebiliyor veya “Hızlı Seçim“ bölümünden çocuk ve genç gibi rollerin ayarlarını kopyalayıp, bu ayarların üzerine eklemeler yapabiliyor. YOZGATIN SESi

Bu haber 5830 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

iNTERNET DÜNYASI  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sosyal medyada kırmızı alarm!

Sosyal medyada kırmızı alarm! Facebook'ta p0rnografi, fuhuş çeteleri ve sapıklara dikkat!

Facebook ve Twitter den Türkiyeye Red..

Facebook ve Twitter den Türkiyeye Red.. 1 milyardan fazla aktif kullanıcı olan sosyal paylaşım sitesi Facebook, Türk hükümetinin talep ettiği bilgilerin yü...

Türkiyede internet kullanımı 9 yaşında başlıyor!

Türkiyede internet kullanımı 9 yaşında başlıyor! Türkiye'de bilgisayar kullanımı ortalama 8, internet kullanımı 9 yaşında başlıyor. Cep telefonu kullanımına ort...

Twitter spamdan korunma rehberi!

Twitter spamdan korunma rehberi! Önce Twitter'da binlerce takipçi ortadan kayboldu, sonra bazı hesaplar birden askıya alındı. Bunun üzerine '...

Facebook ta Dil sorunu kalmayacak!

Facebook ta Dil sorunu kalmayacak! Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook, yabancı dil sorununu ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Google'da en çok ne aradık!

Google'da en çok ne aradık! Türkiye'deki internet kullanıcıları son 7 ayda arama motoru Google'da bakın en çok neleri aradı.

Sosyal medya gençleri kimlik krizine sokuyor!

Sosyal medya gençleri kimlik krizine sokuyor! Sosyal paylaşım sitelerinden başkalarının hayatlarını takip edenlerin bunalıma girdikleri belirlendi. Gençlerin, Fa...

Twitter özür diledi!

Twitter özür diledi! Özellikle İngiltere'de giderek daha fazla kullanıcının Twitter'da maruz kaldıkları tehdit ve tacizlerden şi...

İnternet "eşi dostu" geçti!

İnternet Türkiye'de 2007'de yüzde 41,8 ile en çok kullanılan bilgiye erişim kaynağı olan "eş dost"un yerini 2012'...
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.