YOZGAT HABERLERİ SAĞLIK GÜVENLiK iNTERNET TEKNOLOJi Foto Galeri Video Galeri
Yaşam Laboratuar Eleman ilanıYozgatlı Esnaf ve işadamları Derneği

Windows Phone 7 ne kadar başarılı?

Windows Phone 7 ne kadar başarılı?
02 Nisan 2011, 01:38
Telefon & PDA
0 Yorum
Bu haber 3843 defa okunmuştur.
Facebook   
YOZGATLI
Microsoft, giderek büyüyen akıllı telefon piyasasında kendisine sağlam bir yer edinmek için tasarladığı Windows Phone 7'ye ait bazı veriler yayınladı.

Windows Team Blog'ta yayınlanan duyuruda daha çok Windows Phone 7 için geliştirilen uygulamalardan bahsediliyor.

Açıklanan bilgilere göre, Windows Phone 7 için uygulama geliştirme araçları şimdiye kadar 1,5 milyon kez indirilmiş. 36 bin adet kayıtlı geliştiricinin %40'ının en az bir adet uygulama geliştirdiği de belirtiliyor. Ayrıca her hafta ortalama 1200 geliştiricinin kayıt olduğu söyleniyor.Kaç Uygulama Var?

Peki, Windows Phone 7 için toplam kaç tane uygulama var? Microsoft'un söylediğine göre bu sayı 11.500. Bu uygulamaların 7500 adedi ücretli.

Windows Phone 7'de yaklaşık 11.500 adet uygulama bulunuyor

Microsoft, Windows Phone 7 kullanıcılarının uygulamalara büyük ilgi gösterdiğini de söylüyor. Yayınlanan yazıda, her bir kullanıcının ayda ortalama 12 adet uygulama indirdiği belirtiliyor ki bu gerçekten iyi bir miktar.

Satış Rakamları Nerede?

Microsoft, Windows Phone 7'nin performansından memnun gibi gözükse de yayınladığı veriler arasında satış rakamları ya da pazar payı gibi bilgilerin olmaması düşündürücü. Araştırma şirketlerinin yaptığı çalışmalara göre Windows Phone 7'nin pazar payı %5 seviyesinde geziniyor.

Uygulama sayısı açısından da şu an için Windows Phone 7, iPhone ve Android gibi rakiplerinden çok gerilerde. Eğer Microsoft gerçekten başarılı olmak istiyorsa, az sayıda kullanıcı ve uygulama ile yakaladığı başarıyı daha geniş çaplı hale getirmek zorunda.

ihlassondakika.com
YOZGATIN SESi

Bu haber 3843 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

Telefon & PDA  KATEGORİSİNDEN HABERLER

WhatsApp'ta tarihe göre mesaj bulma

WhatsApp'ta tarihe göre mesaj bulma WhatsApp, belirli bir tarihteki konuşmaların daha kolay ulaşmalarını sağlayan yeni bir özelliği kullanıcılarına sun...

Essential Phone sadece...

Essential Phone sadece... Android'in kurucusu olarak bilinen Andy Rubin'in yaklaşık 3 ay önce tanıttığı akıllı telefon Essential Phon...

iPhone 5S'in ABD Fiyatı 649 dolar Türkiye fiyatı ise...

iPhone 5S'in ABD Fiyatı 649 dolar Türkiye fiyatı ise... Türkiye satış fiyatı şoke etti! Apple'ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yeni telefonu iPhone 5S'in Türkiy...

SIM kart kililitleri kalkıyor!

SIM kart kililitleri kalkıyor! Cep telefonlarına işletmeciler tarafından yüklenen ancak başka operatörlerin, SIM kartlarıyla kullanılmasını engell...

İlk İslami akıllı telefon!

İlk İslami akıllı telefon! Müslüman bir akademisyen ve din bilimcisi Dr. Zakir Naik, dünyanın ilk İslami telefonunu sunmaya hazırlanıyor.

Türkiye'deki büyüme oranı dünyanın üstünde!

Türkiye'deki büyüme oranı dünyanın üstünde! Araştırma şirketi GFK'nın verilerine göre Türkiye'deki akıllı telefon satışlarındaki artış yüzde 88 oldu.

'Cep'teki o ses tarih oluyor!

'Cep'teki o ses tarih oluyor! GSM sektöründe 5 yılda taşınan 56 milyon numaranın ardından yaşanan 'bip sesi' tartışmasına, Bilgi Teknoloj...

Cep telefonu bir evi küle çevirdi!

Cep telefonu bir evi küle çevirdi! Teknoloji dünyası bugüne kadar çeşitli markalara ait akıllı telefon ve tablet bilgisayarların yanmasına, hatta patl...

Akıllı telefon savaşları kızışıyor!

Akıllı telefon savaşları kızışıyor! Oldukça karlı akıllı telefon pazarına yeni bir yarışmacı katıldı: Samsung'un Galaxy S3.
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.