YOZGAT HABERLERİ SAĞLIK GÜVENLiK iNTERNET TEKNOLOJi Foto Galeri Video Galeri
Yaşam Laboratuar Eleman ilanıYozgatlı Esnaf ve işadamları Derneği

Siber alemde İsrail–Arap gerginliği!

Siber alemde İsrail–Arap gerginliği!
19 Ocak 2012, 13:31
iNTERNET DÜNYASI
0 Yorum
Bu haber 5736 defa okunmuştur.
Facebook   
YOZGATLI
İsrail İstihbarat Bakanı Dan Meridor, İsrailli bilgisayar korsanlarının Arap ülkelerinin internet sitelerine düzenlediği saldırıları eleştirdi.

Meridor, “Eğer tek tek kişiler saldırı düzenliyorsa ve internet sitelerini ‘İsrail adına' çökertiyorsa, bu uygun bir davranış değildir” şeklinde konuştu. Böylece ilk kez İsrail hükümetinden İsrailli hackerlerin saldırılarına bir tepki gelmiş oldu.

Riyad ve Abu Dabi borsaları dün siber bir saldırıya hedef olmuş ve her iki borsanın çöken internet sitelerine bir süre ulaşılamamıştı.

İsrailli hacker grubun açıklaması

İsrail'in haber portallarından Ynet de Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi kentlerindeki borsalara düzenlenen saldırıyı İsrailli bir hacker grubunun üstlendiğini duyurmuştu.

Sorumluluğu üstlenen grubun, Suudi bilgisayar korsanlarının saldırılarına yanıt verdikleri yönünde bir açıklama yaptığı belirtilmişti.

“Ynet” adlı internet sitesinde yer alan haberde, grubun “Suudi hackerler saldırılarına devam ederse bir sonraki aşamaya geçeceğiz ve durumu kontrol altına alacağız” ifadelerini kullandığı kaydedilmişti.

Karşılıklı saldırılar

İsrail ve Arap bilgisayar korsanları arasındaki çekişme aslında uzun zamandır devam ediyor.

Hafta başında da İsrail havayolu şirketi El Al, Tel Aviv Borsası ve çok sayıda İsrail bankasının internet sitelerine ulaşılamadı.

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Dany Ayalon, “terörist saldırı” nitelemesini kullanarak siber dünyada misilleme tehdidinde bulunmuştu.

Gazze Şeridi'ni kontrolü altında tutan Hamas da Arap bilgisayar korsanlarının saldırısından övgüyle söz etmişti.

İsrailli bir hacker, 11 Ocak'ta da 217 Suudi'nin kredi kartındaki bilgileri internet üzerinden ifşa etmişti. Öncesinde de Suudi ve Filistinli bilgisayar korsanları 20 binden fazla kredi kartı sahibi İsrailli'nin bilgilerini internette açıklamış ve bazı resmi makamların sitelerini de çökertmişti. YOZGATIN SESi

Bu haber 5736 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

iNTERNET DÜNYASI  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sosyal medyada kırmızı alarm!

Sosyal medyada kırmızı alarm! Facebook'ta p0rnografi, fuhuş çeteleri ve sapıklara dikkat!

Facebook ve Twitter den Türkiyeye Red..

Facebook ve Twitter den Türkiyeye Red.. 1 milyardan fazla aktif kullanıcı olan sosyal paylaşım sitesi Facebook, Türk hükümetinin talep ettiği bilgilerin yü...

Türkiyede internet kullanımı 9 yaşında başlıyor!

Türkiyede internet kullanımı 9 yaşında başlıyor! Türkiye'de bilgisayar kullanımı ortalama 8, internet kullanımı 9 yaşında başlıyor. Cep telefonu kullanımına ort...

Twitter spamdan korunma rehberi!

Twitter spamdan korunma rehberi! Önce Twitter'da binlerce takipçi ortadan kayboldu, sonra bazı hesaplar birden askıya alındı. Bunun üzerine '...

Facebook ta Dil sorunu kalmayacak!

Facebook ta Dil sorunu kalmayacak! Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook, yabancı dil sorununu ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

Google'da en çok ne aradık!

Google'da en çok ne aradık! Türkiye'deki internet kullanıcıları son 7 ayda arama motoru Google'da bakın en çok neleri aradı.

Sosyal medya gençleri kimlik krizine sokuyor!

Sosyal medya gençleri kimlik krizine sokuyor! Sosyal paylaşım sitelerinden başkalarının hayatlarını takip edenlerin bunalıma girdikleri belirlendi. Gençlerin, Fa...

Twitter özür diledi!

Twitter özür diledi! Özellikle İngiltere'de giderek daha fazla kullanıcının Twitter'da maruz kaldıkları tehdit ve tacizlerden şi...

İnternet "eşi dostu" geçti!

İnternet Türkiye'de 2007'de yüzde 41,8 ile en çok kullanılan bilgiye erişim kaynağı olan "eş dost"un yerini 2012'...
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.