YOZGAT HABERLERİ SAĞLIK GÜVENLiK iNTERNET TEKNOLOJi Foto Galeri Video Galeri
Yaşam Laboratuar Eleman ilanıYozgatlı Esnaf ve işadamları Derneği

Nokia nın akıl hocası Türkler!

Nokia nın  akıl hocası Türkler!
08 Kasım 2011, 02:29
Telefon & PDA
0 Yorum
Bu haber 5408 defa okunmuştur.
Facebook   
YOZGATLI
Akıllı telefonları popüler hale getiren mobil uygulama yazılımları 2010 yılında 9 milyar dolarlık ciroya ulaşırken, tahminler bu yıl pazarın 29 milyar dolar olacağı yönünde. Hem akıllı telefon hem de uygulama yazılımı konusunda pazar payını artırmaya çalışan Nokia, yerel uygulama geliştiricileri de destekliyor. Dev uygulama yazılımı pazarından Türk firmaların da pay kapmasını istediklerini söyleyen Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, "Türk yazılımcılar Nokia'nın desteğiyle 1 milyon yazılımın ceplere indirilmesini sağladı. Nokia, yeni Windows Phone'da yerel yazılımlarla da farklılaşacak. Hiç internete bağlanmamış kullanıcıların da internet ile tanışmasını istiyoruz. Bu yüzden hem fiyat hem de uygulama yazılımı tarafında daha iddialı olduğumuzu göstereceğiz. Symbian işletim sistemindeki uygulama deneyimini Windows platformuna da aktarmayı planlıyoruz" diye konuştu.

2012'DE GELİYOR
Akıllı telefonlardaki ana platformun Windows Phone olacağını belirten Çiçek Uyansoy İcan, Lumia serisi telefonların 2012 yılı içerisinde Türkiye'ye geleceğini belirterek, telefonun Türkiye'de satışının geç yapılmasına yönelik eleştirileri şu şekilde yanıtladı: "Şu anda tam tarih açıklamıyoruz ama bu ilk seri olacağı için Nokia ve Microsoft yetkilileri yerel operasyonlarda oldukça titiz davranıyor. Sadece telefon için değil, yazılım ve içerik konusunda da titiz çalışma yapılıyor. Bizim için ilk seride memnuniyet seviyesinin yüksek olması çok önemli." İcan, asıl büyük değerin telefonların içindeki uygulama yazılımları olduğunu belirterek, yeni Windows Phone'larda nasıl farklılaşacaklarını anlattı: "N9 tüm iş ortaklarımızın ve tüketicilerin beğenisini toplamıştı. Yerel iş ortaklarımızı da daha önce olduğu gibi desteklemeye devam edeceğiz. Nokia'nın navigasyon konusundaki deneyimi bizim farklılaşmamızı sağlayacak diğer bir uygulama."

Her cebe uyan model var
NokIa'nın yeni Lumia ailesi Windows Phone serisinin devamı hakkında fikir veriyor. Google Android'de olduğu gibi Windows Phone ailesinin farklı fiyat alternatiflerinin olması tüketiciye seçme hakkı tanıyacak. Lumia 800 serisi daha üst segment kullanıcıların ihtiyacına karşılık verirken, Lumia 700 ise daha düşük bütçe ile akıllı telefon arzu edenlerin ihtiyacına yanıt verecek. Telefon Nokia N9 ile aynı donanım özelliklerine sahipken, Lumia 800 modelinde alt kısmında Windows Phone menü tuşları yer alıyor.


En çok indirilen uygulamalar
Nokia'nın Ovi uygulama mağazasında kullanılan yerli uygulamalar büyük ilgi görüyor.

Havaalanı: Türkiye'deki havaalanlarındaki uçuş bilgilerini anlık olarak cep telefonunuza taşıyor. Türkiye'nin belli başlı uçuş noktalarındaki uçuşların son durumu anında görüntüleyebileceğiniz gibi, uçuş bilgileri içinde arama yapabiliyor, bagajınızı hangi banttan alacağınızı öğrenebiliyor ve uçuşlar hakkındaki son durumları ekranınızda anında görebiliyorsunuz.

maNga: Bu uygulama ile Türkiye'nin en çok sevilen müzik gruplarından maNga hakkında en yeni haberleri takip edebiliyor. Tüm konserlerin tarihlerini ve yerlerini anında öğrenilen uygulama ile grubun en güzel fotoğraflarına ve tüm video kliplerine kolayca ulaşabiliyor. Şarkılar da telefona indirebiliyor ve maNga'nın sosyal ağına doğrudan erişebiliyor.

Kral FM: En popüler radyo kanallarından biri.

Mahmure.com: Mahmure'de en güncel haberleri, eğlenceli testleri, kimsenin veremeyeceği taktikleri, biraz erkekleri ve bolca diğer kadınları, en leziz yemek sırlarını bulmak mümkün. Burçlarla ilgili bilgilere yine Mahmure'nin astroloji sayfasından öğrenilebiliyor. Mahmure, hayat kurtaran tüyoları ile hep yanında!

Doviz.com: Doviz.com mobil uygulaması ile tüm güncel döviz, altın ve İMKB bilgileri anında cep telefonuna indirilebiliyor! Ani döviz iniş çıkışları ve borsa bilgilerine ulaşmak isteyen işinsanları bu uygulayı sıkça kullanıyor.

Acil numaralar: Önemli numaraların tek dokunuşla aranmasını sağlayan uygulama. YOZGATIN SESi

Bu haber 5408 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

Telefon & PDA  KATEGORİSİNDEN HABERLER

WhatsApp'ta tarihe göre mesaj bulma

WhatsApp'ta tarihe göre mesaj bulma WhatsApp, belirli bir tarihteki konuşmaların daha kolay ulaşmalarını sağlayan yeni bir özelliği kullanıcılarına sun...

Essential Phone sadece...

Essential Phone sadece... Android'in kurucusu olarak bilinen Andy Rubin'in yaklaşık 3 ay önce tanıttığı akıllı telefon Essential Phon...

iPhone 5S'in ABD Fiyatı 649 dolar Türkiye fiyatı ise...

iPhone 5S'in ABD Fiyatı 649 dolar Türkiye fiyatı ise... Türkiye satış fiyatı şoke etti! Apple'ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yeni telefonu iPhone 5S'in Türkiy...

SIM kart kililitleri kalkıyor!

SIM kart kililitleri kalkıyor! Cep telefonlarına işletmeciler tarafından yüklenen ancak başka operatörlerin, SIM kartlarıyla kullanılmasını engell...

İlk İslami akıllı telefon!

İlk İslami akıllı telefon! Müslüman bir akademisyen ve din bilimcisi Dr. Zakir Naik, dünyanın ilk İslami telefonunu sunmaya hazırlanıyor.

Türkiye'deki büyüme oranı dünyanın üstünde!

Türkiye'deki büyüme oranı dünyanın üstünde! Araştırma şirketi GFK'nın verilerine göre Türkiye'deki akıllı telefon satışlarındaki artış yüzde 88 oldu.

'Cep'teki o ses tarih oluyor!

'Cep'teki o ses tarih oluyor! GSM sektöründe 5 yılda taşınan 56 milyon numaranın ardından yaşanan 'bip sesi' tartışmasına, Bilgi Teknoloj...

Cep telefonu bir evi küle çevirdi!

Cep telefonu bir evi küle çevirdi! Teknoloji dünyası bugüne kadar çeşitli markalara ait akıllı telefon ve tablet bilgisayarların yanmasına, hatta patl...

Akıllı telefon savaşları kızışıyor!

Akıllı telefon savaşları kızışıyor! Oldukça karlı akıllı telefon pazarına yeni bir yarışmacı katıldı: Samsung'un Galaxy S3.
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.